Wróć
  • Nowy

Akwarium PURE 200x200x200 (805-24)

Podatek VAT: 23%
Producent :
VIV Akwarium PURE 200x200x200 (805-24)'}
Dostępność : w magazynie

Produkt jest dostępny w renomowanych sklepach akwarystycznych.

Akwarium PURE 20x20x20cm [8l] 5mm - wysokiej jakości akwarium z super transparentnego szkła.

Akwarium PURE 20x20x20cm [8l] 5mm - wysokiej jakości akwarium z super transparentnego szkła.

Opis produktu

Akwaria PURE zostały wykonane z jeszcze bardziej transparentnego szkła. Szkło PURE sprawia, że akwarium jest bardziej przejrzyste i bezbarwne. Obniżona zawartość żelaza w procesie produkcji szkła wpłynęła na bardziej transparentny wygląd szyb, pozbyto się zielonego zabarwienia, widocznego szczególnie na łączeniach i krawędziach szyb. Akwaria PURE ukazują prawdziwe piękno ryb, roślin, korali i wszelkich dekoracji akwarium. Ich kolory stają się bardziej rzeczywiste, naturalne i nieprzekłamane. Szkło do wykonania zbiorników VIV pochodzi z renomowanej fabryki szkła, z której korzystają znane marki z Japonii i inne kraje azjatyckie. W galerii znajdują się zdjęcia porównujące szyby Ultraclear (po lewej stronie) z szybami Pure (po prawej stronie).

Dane techniczne:

  • Długość: 20cm
  • Szerokość: 20cm
  • Wysokość: 20cm
  • Pojemność: 8l
  • Grubość szkła: 5mm
  • Rodzaj szkła: Pure

Charakterystyka akwariów VIV:

Wysoki stosunek jakości do ceny - wykonane są według powtarzalnych standardów, klejone równo, z silikonem zebranym do zera, tzw. bezfugowo. Największym atutem zbiorników VIV jest precyzyjne spasowanie szyb do kąta prostego i równa ich wysokość, a także powtarzalność produkcyjna. Notorycznym problemem akwariów z szyb odżelazionych jak Pilkington Optiwhite i podobnych na naszym rynku, które z założenia mają się prezentować lepiej niż standardowe akwarium z szyby float jest to, że patrząc z góry na akwarium, szyby często są przesunięte względem siebie, lub jedna z szyb jest wyższa bądź niższa od drugiej, co wynika z trudnego procesu technologicznego cięcia szkła i ich klejenia. Marka VIV w tym aspekcie jest liderem, posiada technologię, dzięki której wysokość wszystkich czterech szyb w akwariach jest niemal identyczna, a kąt prosty zachowany w każdym zbiorniku, co pokazaliśmy w filmie. Ponadto akwaria z szyby Optiwhite i podobne to nie tylko szkło, ale i kultura klejenia i zbierania silikonu, która jest w przypadku zbiorników VIV na dobrym poziomie. Zbieranie silikonu to proces pracochłonny, wymagający doświadczenia, o czym często klienci nie wiedzą, kusząc się na nieco tańsze alternatywy, które kulturą klejenia często nie różnią się od zbiorników float.

Bezpieczne grube szkło, brak wzmocnień - VIV stosuje w swoich akwariach znacznie grubsze szyby niż przewiduje norma DIN 32622. Dla przykładu dla akwarium 100x50x50cm norma przewiduje szybę 8mm, VIV stosuje szybę 10mm; dla akwarium 120x50x50cm (norma 8mm, VIV 12mm); dla akwarium 150x50x50cm (norma 10mm, VIV 12mm i 15mm); dla akwarium 200x60x60cm (norma 12mm, VIV 19mm). Dzięki zastosowaniu grubszego szkła, które jest znacznie droższe, akwaria VIV mogą być wykonane bez wzmocnień, dzięki czemu, finalny efekt wizualny jest nieporównywalny do akwarium z wzmocnieniem, zwłaszcza przy akwarium otwartym.