Wróć

KORDON to amerykańska firma, która posiada dużą wiedzę i doświadczenie, zaopatruje akwarystów oraz posiadaczy stawów w potrzebne im produkty już od lat sześćdziesiątych XX wieku. KORDON stawia na profilaktykę i skuteczność działania przy zachowaniu bezpieczeństwa i równowagi biologicznej w zbiorniku. Stąd rozwój w kierunku stworzenia preparatów naturalnych, ziołowych. Wszystkie produkty firmy KORDON są poprzedzone wnikliwymi badaniami naukowymi, a także są dokładnie testowane jeszcze przed wypuszczeniem na rynek aby potwierdzić ich skuteczność działania.

Produkty marki Kordon to między innymi ziołowe preparaty wspomagające walkę z chorobami zarówno w akwariach morskich jak i słodkowodnych.

Kordon to także uzdatniacze wody w akwarium. Jednym z nich jest AmQuel plus, który detoksykuje amoniak, chlor, wszystkie toksyczne związki azotowe i toksyczne feromony nie wpływając przy tym na poziom pH wody i nie zakłócając działania pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych, ani nie wpływając na ich źródło pożywienia.

Marka Kordon produkuje preparaty zarówno dla zbiorników słodkowodnych jak i słonowodnych. Jednym z przykładów jest preparat TidyTank, który występuję w dwóch typach w zależności od rodzaju akwarium. TidyTank w naturalny sposób poprawia jakość wody, wydłuża żywotność materiałów filtracyjnych, rozkłada szczątki organiczne znajdujące się w żwirze i filtrach oraz usuwa osady z podłoża nie wpływając na poziom pH wody w zbiorniku.

Oprócz preparatów stworzonych pod odpowiedni typ wody Kordor produkuje również uniwersalne preparaty, które można stosować zarówno w wodzie słodkowodnej jak i słonowodnej. Takimi preparatami są między innymi pH Increase i pH Decrease. Stosowanie preparatu Kordon pH Increase podwyższa poziom pH wody do pożądanej wartości zaś stosowanie preparatu Kordon pH Decrease pozwala go obniżyć, co w szybki i skuteczny sposób pomaga akwarystom sterować odczynem pH wody w akwariach.