Wróć

Marka CHIHIROS jest znana przede wszystkim dzięki systemom oświetlenia LED do akwariów roślinnych i morskich a także Jonizatorom Doctor.

W oświetleniach CHIHIROS wykorzystane są  diody LED o wysokiej luminancji i pełnym spektrum, charakteryzują się optymalną konfiguracją parametrów oświetlenia jak HCRI i PAR oraz bardzo dobrym stopniem rozprowadzania światła. Najważniejsze zalety to:

  • designerski wygląd,
  • wysoka funkcjonalność,
  • możliwość montażu na akwariach o nietypowej długości, 
  • atrakcyjna cena.

Jonizator CHIHIROS DOCTOR to innowacyjne urządzenie, które:

  • Zapobiega powstawaniu glonów i stymuluje rozwój roślin: Hamuje rozwój fitoplanktonu (zielonej wody). Zwiększa absorpcję mikroelementów, dzięki czemu przyspiesza wzrost roślin. Stymuluje procesy fotosyntezy, dzięki czemu stabilizuje ekosystem w zbiorniku.
  • Eliminuje bakterie chorobotwórcze w akwarium ze skorupiakami: automatycznie w przeciągu godziny eliminuje bakterie chorobotwórcze w wodzie poprzez bezpośrednią i pośrednią dezynfekcję, co znacznie poprawia współczynnik przeżywalności młodych krewetek.
  • Posiada silne zdolności sterylizujące wodę skutecznie obniżając poziom patogenów: bakterie Aeromonas "Aeromons hydrophila", opryszczka, grzybica, niektóre formy bakteri z grupy coli i inne - wyniki przeprowadzonych testów to 99,9% skuteczności.
  • Współdziała z bakteriami filtracyjnymi, przez co jest całkowicie bezpieczny: nie wytwarza toksycznych związków, sprzyja rozwojowi pożytecznych bakterii aerobowych. W przeciwieństwie do sterylizatorów UV nie pracuje w trybie ciągłym, dzięki czemu przyspiesza regenerację i odbudowę bakterii filtracyjnych.
  • Posiada inteligentny system zarządzania cyklami pracy ALC: specjalnie opracowany algorytm kontroli i doboru właściwego poziomu sterylizacji oraz cyklu działania jonizatora (faza początkowa, środkowa i końcowa) zapewnia odpowiednie warunki w zbiorniku.

Marka CHIHIROS to także szeroka gama eleganckich akcesoriów akwarystycznych takich jak czyściki magnetyczne, maty pod akwarium, wloty i wyloty z filtra ze stali nierdzewnej, bezbarwne węże, wskaźniki CO2, szklane doniczki, szklane termometry, siateczki do odłowu ryb i krewetek, SKROBAK na żyletkę z wymiennymi ostrzami i skręcaną rączką o długości do 65cm, ściereczki do szyb, szczoteczki do czyszczenia rurek i węży oraz eleganckie i praktyczne STALOWE dyfuzory CO2.