Wróć

Zaprojektowane i wyprodukowane we Włoszech pompy cyrkulacyjne i obiegowe do akwariów morskich i słodkowodnych.

W skład oferty marki Rossmont wchodzą pompy strumieniowe MOVER, pompy obiegowe RISER oraz urządzenie do sterowania tymi pompami WAVER.

Pompy strumieniowe MOVER i MOVER MX (z wirnikami osiowymi) to pompy charakteryzujące się bardzo szeroką, stożkową burzliwością przepływu wody, przez co doskonale spełniają swoją rolę. Popularne i często spotykane w sprzedaży pompy zatapialne nie posiadają tej funkcji, ponieważ wytwarzany przez nie przepływ laminarny wody ma zbyt bezpośredni charakter i jest skupiony w jednym punkcie, co może prowadzić do stopniowego niszczenia środowiska występującego w akwarium, zbudowanego przecież przez nas z tak wielką starannością i z tak wielkim wysiłkiem. MOVER MX to seria pomp o zwieszonej mocy i niemal niezmienionych wymiarach urządzenia.

Rossmont WAVER to wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające sterowanie pompami Rossmont bezprzewodowo za pomocą smartfona, komputera pc lub tabletu. Waver wyposażony jest w 2 kanały, dzięki czemu może sterować natężeniem przepływu wody we wszystkich modelach pomp Rossmont Mover bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń. Umożliwia regulację natężenia przepływu wody od 30% do 100% wartości nominalnej pompy oraz ustawienie min-max czasu cyklu pracy nawet na poziomie 0,5 sek. Zaawansowane oprogramowanie pozwala w łatwy sposób i niezależnie od siebie programować podłączone pompy w trybie 24-godzinnym poprzez naniesienie punktów na specjalny wykres (w celu określenia przepływu w konkretnych porach doby) oraz poprzez wykorzystanie ustawień trybów działania (zdefiniowanych do pracy z pompami Mover).

Rossmont RISER to pompa obiegowa, która pomimo klasycznego wyglądu kryje w sobie innowacyjną technologię. Riser to pierwsza na świecie pompa o zasilaniu AC, czyli z klasyczną wtyczką do gniazda, która może pracować pełną mocą 3200 l/h w sposób klasyczny czyli podłączona pod gniazdko, lub może być podłączona pod zewnętrzny kontroler Rossmont Waver, który nadaje jej nieograniczone możliwości kontroli i sterowania. RISER R3200 posiada doskonałą charakterystykę pracy, dla przykładu, kiedy wysokość miedzy powierzchnią wody sumpa a powierzchnią wody w akwarium wynosi 100cm (standardowa wysokość), pompa pracuje z wydajnością 2450l/h.