Wróć

BENIBACHI

To obecnie największa na świecie hodowla selektywnie rozmnażanych krewetek akwariowych i największy producent produktów do profesjonalnej pielęgnacji tych wspaniałych skorupiaków. Skupia dziesiątki tysięcy amatorów krewetek i hodowców na swojej stronie, w fan klubie i w innych popularnych mediach. Oficjalna strona to http://benibachi.ocnk.net/ Dzięki sile marki i doskonałości produktów posiada ona oficjalne galerie w niemal każdym średnim mieście w Azji, zwłaszcza w Japonii. Wszystkie te osoby łączy krewetkowa pasja, która stale napędza rozwój BENIBACHI, a prekursorów motywuje do tworzenia doskonałych krewetek i unikalnych produktów.

HISTORIA I TRADYCJA BENIBACHI SHRIMP

 

To marka której początki sięgają 1998-1999 roku, wywodząca się z Japonii, kraju kwitnącej wiśni. Została założona przez dwóch japońskich mistrzów w swojej klasie, Pana Yukihiro Terui, biologa i znawcę zwierząt praktykującego już w rozmnażaniu i hodowli przed 2000r. i Pana Kenji Sakura, zaawansowanego farmaceutę i założyciela między kontynentalnej firmy farmaceutycznej sakura.com. Dzięki wspólnej pasji do krewetek, mieli oni okazję się spotkać i w roku 2000 oficjalnie założyli hodowlę krewetek BENIBACHI FARM - markę dla produktów BENIBACHI SHRIMP i BENIBACHI.COM, która łączyła produkcję i hodowlę w jedną całość.

HODOWLA BENIBACHI SHRIMP

 

Mistrz hodowli i właściciel BENIBACHI SHRIMP, Pan Yukihiro Terui ma jasno sprecyzowany cel ! Tworzyć najwyższej jakości krewetki zgodnie z naturą. Od roku 2003r prowadzi selektywną hodowlę CRS i tworzy najczystsze linie PRL i PBL. Tak długi okres hodowli sprawił, że krewetki BENIBACHI są większe, mają grubszy pancerz i są potocznie określane jako oszałamiająco piękne. Jakość krewetki to nie tylko gradacja jak mówi Pan Terui, która raczej określa położenie lub proporcje kolorów, dlatego np. nasze krewetki SS a popularne krewetki SS za kilka dolarów są tak bardzo rożne. Dla najwybitniejszych, niesklasyfikowanych krewetek mistrz hodowli dołącza certyfikat Yukihiro Terui...

PRODYKTY BENIBACHI

Farmaceuta Kenji Sakura, właściciel BENIBACHI.COM w tworzeniu produktów do opieki nad krewetkami wykorzystuje całą swoją medyczną wiedzę. Pozwala ona tworzyć takie produkty jak BLACK SOIL, podłoże zwiększające przeżywalność krewetek czy tak złożony preparat bakteryjno-enzymatyczny jak BEE MAX, który jest połączeniem chitozanu, enzymów i ponad 80 mikrobów i dojrzewa pod kontrolą w czasie 2-6 miesięcy po czym jest dopiero gotowy. Wykorzystanie wiedzy Pana Sakury i pasji w rozwój produktów do opieki nad krewetkami prowadzi do tworzenia coraz bardziej zaawansowanych produktów. Benibachi produkuje to co jest potrzebne do hodowli i dla pasjonatów, a nie pakuje gotowe produkty z gałęzi akwarystycznej, nie zawsze odpowiednie jak robią to mniejsze, czy niszowe marki. Najpierw jest postawiony cel, jaki produkt ma za zadanie realizować, następnie produkt jest opracowywany. To dlatego produkty BENIBACHI są tak skuteczne i budzą zainteresowanie innych marek krewetkowych.

BENIBACHI POLAND

 

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem produkty Benibachi w Singapusrkim sklepie w roku 2010, od razu się nimi zainteresowałem. Już na pierwszy rzut oka wydały się fantastyczne, kolorowe, magiczne... Nie znałem wtedy jeszcze historii marki i nie wiedziałem że BENIBACHI to prekursor krewetkowego szaleństwa w Azji i na Świecie. Na dodatek, co może się wydać śmieszne, wołano na mnie Beny, skojarzenie BenyBachi było oczywiste :) Im więcej informacji do mnie docierało tym bardziej chciałem być częścią tej społeczności. Dziś mam wraz z naszą załogą przyjemność reprezentować tą fenomenalną markę na Polskim rynku. Andrzej Konarski