Wróć

Jeśli jesteście Państwo gotowi na to, aby utrzymywać parametry chemiczne wody z wykorzystaniem produktów opracowanych w oparciu o wiedzę naukową i przynoszących maksymalnie duże korzyści dla Waszego akwarium – produktów, którym zaufali czołowi, profesjonalni akwaryści i akwaryści-hobbyści, a także prywatne i państwowe organizacje badawcze w ponad 90 krajach na całym świecie – Brightwell Aquatics jest dla Państwa.

Brightwell Aquatics w swojej ofercie posiada pełną gamę produktów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich akwarystów, zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych. Te podejście pozwala również zapewnić takie portfolio produktów, które umożliwi kompleksową kontrolę parametrów chemicznych wody, począwszy od prostego stosowania preparatów opierających się na wykorzystaniu metody Ballinga, aż po złożone metody zarządzania gospodarką składników odżywczych w zbiornikach o ultraniskim stężeniu nutrientów.

Właścicielem firmy Brightwell Aquatics jest akwarysta z wieloletnim doświadczeniem Jack Kent, który jest także założycielem Kent Marine, Continuum Aquatics, a także twórcą słynnej soli do akwariów morskich tzw. Soli Kenta. Jack jest także inżynierem jądrowym, chemicznym i elektrycznym. Zajmuje się komputerowym sterowaniem przemysłowymi procesami chemicznymi. Swoją pierwszą firmę produkującą produkty akwariowe -Kent Marine-  Jack Kent założył w 1989 roku, aby produkować zaawansowane technologicznie suplementy do wysokiej klasy akwariów z rafami morskimi. Jack jest odpowiedzialny za wynalezienie a także rozwój wielu wysoce innowacyjnych produktów do stosowania w akwarystyce słonowodnej. Wszystkie produkty firmy Brightwell Aquatics są opracowywane w oparciu o najnowszą wiedzę i badania naukowe. Tworząc nowe produkty Brightwell Aquatics zawsze stosuje składniki najwyższej czystości i w optymalnych stężeniach, dzięki czemu mamy pewność, że ich wykorzystanie przyniesie najlepsze rezultaty. Produkty są opracowywane w taki sposób, aby zawsze działały tak, jak jest opisane na etykietach. Nawet z pozoru najmniejsze detale związane z koncepcją i opracowaniem jakiegoś produktu mogą mieć znaczący wpływ na organizmy wodne. Dlatego właśnie tak ważne jest żeby każdy jeden aspekt produktu był dokładnie analizowany, aby zyskać pewność, że efekt jego działania będzie mieć pozytywny wpływ na środowisko wodne i jego mieszkańców.

Brightwell Aquatics przeznacza ponad 3785 l pojemności akwarium na potrzeby testów produktów i bieżących konserwacji. Poza kilkoma wyjątkami, wszystkie surowce wykorzystywane do wytwarzania produktów Brightwell Aquatics posiadają stopień czystości ponad 99,9%. Przestrzegając standardów produkcji w oparciu o wskaźniki czystości Food/FCC Grade (Food Chemical Codex, czyli kodeks substancji chemicznych w żywności – standardy przetwarzania i produkcji pokarmów), USP Grade (US Pharmacopoeia, czyli Farmakopea Amerykańska – standardy produkcji środków farmaceutycznych), ACS Reagent Grade (American Chemical Society, czyli Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne – standardy stosowania materiałów o najwyższym możliwym stopniu czystości). Brightwell Aquatics bada każdą partię surowców przychodzących do zakładu produkcyjnego, dzięki czemu zyskujemy pewność, że są one pozbawione fosforanów, azotanów i miedzi.

Wszystkie produkty Brightwell Aquatics są wytwarzane w ich własnym zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Alabamie w Stanach Zjednoczonych. Ponad 98% wszystkich surowców, jakie wykorzystują, oraz stosowane przez nich opakowania, wytwarzane są w Stanach Zjednoczonych. Produkty Brightwell Aquatics są wytwarzane i pakowane z wykorzystaniem sprzętu, który może być stosowany do produkcji i przetwarzania żywności przeznaczonej do spożycia przez ludzi, aby każdy produkt, spełniał najwyższe standardy jakości.